free wysiwyg web builder

Festyny - obchody

2006-06-03 NADANIE SZTANDARU
70 LAT OSP BLĘKWIT

W roku 2006 OSP Blękwit obchodziła 70 lecie swojego istnienia. Z tej okazji strażacy postanowili ubiegać się o nadanie ich jednostce sztandaru. Wspólnym wysiłkiem postarali się o sponsorów i zaplanowali całe przedsięwzięcie. I tak 3 czerwca 2006 roku przy okazji obchodów Powiatowego Dnia Strażaka oraz 70 lecia jednostki na wietrze załopotał sztandar OSP Blękwit.

80 LAT OSP BLĘKWIT, GMINNY DZIEŃ STRAŻAKA, DZIEŃ DZIECKA
28-05-2017

Obchody 80-cio lecia OSP Blękwit oraz Gminny Dzień Strażaka połączone z festynem z okazji Dnia Dziecka.
Wraz z nami świętowali druhowie z Radawnicy, Świętej, Stawnicy, Rudnej, Kleszczyny, Zalesia i Sławianowa, a także reprezentanci Ochotniczych Straży Pożarnych w Złotowie i Krajence. W oficjalnej części uroczystości prezes OSP Blękwit Piotr Muller przedstawił rys historyczny jednostki, potem wręczone zostały odznaczenia i nagrody. Jubilaci otrzymali szereg upominków.
Wspólnie mogliśmy posłychać występu orkiestry dętej OSP Złotów.
Przygotowano szereg atrkacji -dmuchane zamki dla dzieciaków, konkursy z wiedzy o straży pożarnej z ciekawymi nagrodami, grochówka, kiełbaski, wieczorem wspólna zabawa przy muzyce DJ.